piątek, 10 stycznia 2014

Czego chcesz od życia?

Nie było mnie tu tyle czasu, nic nie pisałam, nic nie robiłam. Tak,ostatnio się rozleniwiłam bardzo. Ale... nie do końca.

Jaki to zwrot akcji? Może nie taki nagły, jednak nastąpił mały przewrót w moim podejściu do życia. Dużo myślałam o tym, czego naprawdę chcę od życia i jestem w martwym punkcie - nie wiem, czego chcę. Jednak powoli zaczyna mi się to wszystko klarować i wiem jedno - teraz chcę wiedzieć, czego ja chcę. Do tej pory miałam wizję siebie, jednak po dłuższych przemyśleniach doszłam do wniosku, że to pewien schemat myślenia... moich rodziców. Kochają mnie, chcą dla mnie jak najlepiej. Niestety zagubiłam się w tym wszystkim i przyjęłam ich wizję jako swoją. To nie jest dobre na dłuższą metę. Trzeba zadać sobie pytanie, gdzie i jak widzimy samych siebie w przyszłości, czy to my tego chcemy, czy to jakieś ideały wpojone nam przez media/środowisko. To jest jedyny sposób by móc czerpać satysfakcję z naszego życia.

Na takich przemyśleniach minęły mi święta, może nie doszłam do żadnych zaskakujących, odkrywczych wniosków, jednak wniosły one sporo w moje życie i polecam wszystkim taką refleksję na temat samego siebie, to naprawdę ważne.

Miłego weekendu :)

2 komentarze:

 1. Bunt;) Szkoda że tak rzadko piszesz, bo bardzo mądrze. Tylko... Zastanawiając się, czego tak naprawdę chcesz Ty, dojdziesz pewnie do wniosku, że tak naprawdę nie masz oczekiwań i nie chcesz niczego, tylko żyć i cieszyć się życiem ;) Kwestia oczekiwań też jest wpojona, nie Twoja. Ale nie wiem, do jakich wniosków dojdziesz w swoich dalszych przemyśleniach. Owocnych poszukiwań Siebie zatem :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wracam do blogowania, cieszę się, że moja paplanina się podoba :) Ja doszłam do wniosku, że mam zupełnie inne priorytety, niż moi rodzice by chcieli i zdaję sobie sprawę, że to z troski o mnie. Nie, nie stwierdziłam, że nie mam oczekiwań, wręcz przeciwnie, w mojej głowie pojawił się pewien model życia, do którego dążę i uważam, że będę szczęśliwa.

   Dziękuję serdecznie za miłe słowa :)

   Usuń