środa, 25 września 2013

Łap każdą chwilę!

Dlaczego warto wyciskać każdą chwilę naszego życia i nie marnować ani sekundy?
Wszystko, co robimy, odbije się na naszej bliższej lub dalszej przyszłości. To jest powód, dla którego powinniśmy wykorzystywać jak najlepiej każdą chwilę naszego życia. To od nas zależy, jak ono będzie wyglądać, jak szybko nastąpią w nim zmiany i jakie (o ile nastąpią - na to też mamy wpływ!).

Pomyślmy. Jak wyglądałaby dzisiejsza medycyna, gdyby ludzie marnowali czas? Pewnie nie bylibyśmy teraz w tym miejscu, w którym jesteśmy i nie byłyby leczone choroby, których zwalczanie jest obecnie możliwe. Z drugiej jednak strony, pewnie dałoby się zrobić coś więcej dzięki czemu medycyna w dzisiejszych czasach byłaby bardziej rozwinięta.

Temat dotyczący każdego z nas. Kto nie używa telefonu? Obecnie jesteśmy w posiadaniu smartfonów, działających na dotyk, nagrywających filmy i robiących wieeeele innych rzeczy. Nie mielibyśmy ich dzisiaj, gdyby nie ludzie, którym się chciało zmieniać tę dziedzinę. I znów weźmy ten temat z drugiej strony: jakimi cudeńkami byśmy się być może dzisiaj posługiwali, gdyby ludzie starali się bardziej? Niżej zamieszczam filmik, który obrazuje, jak zmieniały się słuchawki w ciągu ostatnich 100 lat, i co nas być może czeka w przyszłości.


Tymi dwoma przykładami chciałam Wam pokazać, jak ważne jest wykorzystywanie swojego czasu. Możemy robić niewiele i posługiwać się starą, stylową słuchawką w stylu vintage, narzekając przy tym, jaki to bezużyteczny grat, ale przecież nam się nie chce.
Alternatywą jest działanie, dzięki któremu będziemy posiadać super nowoczesny telefon robiący nam kawę i wyprowadzający psa na spacer.

Którą opcję wybierasz?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz